Zalety pomp ciepła - PowerOfGreen
16319
post-template-default,single,single-post,postid-16319,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Zalety pomp ciepła

Zalety pomp ciepła

Nowoczesne, energooszczędne rozwiązania stosowane w domach jednorodzinnych pozwalają znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na prąd, a także zmniejszyć koszty ogrzewania. Nie są to jednak jedyne pozytywy, jakie możemy napotkać. Stosowanie pomp ciepła wiąże się z całym wachlarzem korzyści dla inwestora. Na czym one polegają?

Główne zalety urządzeń tego typu

Przede wszystkim warto wiedzieć, że zarówno instalacja, jak i stosowanie pomp ciepła wspierane są przez Unię Europejską. Inwestor może zatem ubiegać się o dofinansowanie z funduszy unijnych.

Urządzenia tego typu obniżają emisję CO2 nawet o 20% względem standardowego kotła gazowego. Umożliwiają również zmniejszenie produkcji innych gazów cieplarnianych i zapobiegają oddawaniu szkodliwych spalin do wnętrza budynku.

Instalowany w domach jednorodzinnych sprzęt zalicza się do najwyższych klas energetycznych – A++ lub nawet A+++ wśród urządzeń grzewczych oraz A+ w przypadku urządzeń służących do podgrzewania wody użytkowej.

Pompa ciepła to urządzenie, które w przyszłości będzie mogło korzystać z odnawialnych źródeł energii nawet w 100%.

Dodatkowe korzyści płynące z wykorzystania pomp ciepła

Koszty eksploatacji tego typu urządzeń są znacznie niższe niż stosowanych nadal kotłów gazowych. Łącząc tego typu rozwiązania z ogrzewaniem ściennym lub podłogowym możemy natomiast uzyskać najwyższy komfort cieplny nie tylko w każdej chwili, ale także w każdym miejscu budynku. Umożliwiają one także efektywne chłodzenie każdego pomieszczenia przy użyciu jedynie minimalnej ilości środków finansowych. Wartość budynku, w którym zastosowane są tego typu urządzenia znacznie wzrasta. Sprawia to, że urządzenia tego typu stają się doskonałą inwestycją.

Większość użytkowników decyduje się pozostać przy tym rozwiązaniu

Odpowiednio zamontowane pompy ciepła są niezawodne. Potwierdza to fakt, że około 95% użytkowników tego typu urządzeń przyznaje, że nie ma ochoty stosować żadnych innych rozwiązań. Sprzęt ten jest niezwykle wytrzymały, a jego trwałość szacuje się na ponad 20, a czasem nawet ponad 30 lat. Daje również poczucie bezpieczeństwa, gdyż nie wymaga użycia łatwopalnych materiałów i nie emituje szkodliwych gazów.