Powietrzna pompa ciepła AWT-R32-M V6 Monobloc Tank - PowerOfGreen
15793
page-template-default,page,page-id-15793,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA AWT-R32-M V6 – MONOBLOC TANK

AWT-R32-M V6 – MONOBLOC TANK

kompletna kotłownia – pompa ciepła Powietrze/Woda o mocach 6, 9, 12 oraz 15 kW ze zbiornikiem.

 

 • Dotykowy, kolorowy sterownik sterownik
 • Moduł WiFi w standardzie
 • MONOBLOK, przyjazny środowisku czunik R32
 • Bardzo ciche – 52/30dB (0/5 m od urządzenia)
 • 3-stopniowe zabezpieczenie przed zamarznięciem urządzenia
 • Klasa energetyczna A+++
 • Wydajna sprężarka Mitsubishi
 • 250 litrowy zbiornik bez bakterii Legionella
 • Prosta instalacja
 • 6, 9, 12 lub 15 kW mocy grzewczej z pompy ciepła
 • 0,5 + 3 + 3 kW mocy grzałki elektrycznej
 • Automatycznie załączane szczytowe źródło ciepła
 • Efektywna praca pompy ciepła do -25°C
 • Rozsądna inwestycja + wysoka wydajność = krótki czas zwrotu
 • Nano powłoka parownika
 • Zintegrowane rozwiązanie do ogrzewania/chłodzenia i ciepłej wody użytkowej
image_from_NPH_-_Nordic_Plus_V7-1
Wydajność i nowoczesna estetyka

Urządzenia serii AWT-R32 z powodzeniem montujemy nie tylko w nowych, lecz także w istniejących już budynkach w całej Polsce.

 

Jest to innowacyjny system, który służy zarówno ogrzewaniu bądź chłodzeniu domu, jak również podgrzewaniu wody użytkowej. Powietrzna pompa ciepła AWT-R32-M V6 – MONOBLOC TANK to jednak nie tylko bardzo dobre parametry techniczne, lecz także kompaktowa budowa oraz nowoczesny wygląd jednostki wewnętrznej. Zajmuje ona jedynie 60×70 cm posadzki, czyli niecały 1 m2! Dodatkowo wszystkie podłączenia wykonywane są na górze.

 

Kompletna kotłownia w kompaktowym urządzeniu

Bez wątpienia bardzo istotnym atutem powietrznej pompy ciepła z serii AWT-R32 jest jej kompaktowość. Kompaktowość oznacza, że w jednostce wewnętrznej (zajmującej mniej niż 1m2!) umieszczone zostały już zarówno 250-litrowy zbiornik, jak i system sterujący, pompa cyrkulacyjna, wymiennik ciepła oraz grzałki elektryczne. Poza tym system ma jedynie 6 podłączeń – dwie rury do jednostki zewnętrznej, wlot oraz wylot z obiegu grzewczego, a także wlot wody zimnej oraz wylot wody ciepłej. Rozwiązanie to znacząco ułatwia i tym samym przyspiesza montaż urządzenia.

Szybki, bezproblemowy montaż

Kolejną zaletą powietrznej pompy ciepła AWT-R32-M V6 – MONOBLOC TANK jest jej prosta i jednocześnie ekonomiczna instalacja. Ponieważ jej jednostka zewnętrzna wyposażona jest w zamknięty obieg czynnika chłodniczego, a wymiennik ciepła jest już w niej zainstalowany, podłącza się ją bezpośrednio do systemu grzewczego. Nie jest przy tym wymagana pomoc techników chłodniczych.

 

Co równie istotne, pompa ciepła z serii AWT-R32 to także automatyczna i jednocześnie samoucząca się funkcja odszraniania oraz parownik z nano-powłoką. Dzięki temu wzrasta wydajność instalacji, a czas rozmrażania ograniczony jest do minimum.

 

Niskie zużycie prądu

Powietrzna pompa ciepła AWT-R32-M V6 – MONOBLOC TANK to urządzenie o klasie energetycznej A+++. Zastosowanie techniki inwertorowej sprawia, że automatycznie dostosowuje ono swoją moc do bieżącego zapotrzebowania cieplnego domu. Dzięki temu system ten pozwala znacząco zmniejszyć zużycie prądu w porównaniu do tradycyjnych kontrolerów.

Wbudowany sterownik

Dzięki niemu system dopasowuje temperaturę wody grzewczej do temperatury panującej na zewnątrz. Im zimniej będzie na dworze, tym cieplejsza woda będzie dostarczana do obiegu. Wbudowany sterownik znacząco zwiększa efektywność pompy ciepła AWT-R32-M V6 – MONOBLOC TANK.

 

Zbiornik o pojemności 250 litrów bez bakterii Legionella

Bakterie te bardzo często kolonizują instalacje wody ciepłej czy też systemy klimatyzacyjne. Ponieważ w urządzeniach serii AWT-R32-M V6 250-litrowy zbiornik jest zintegrowaną częścią jednostki wewnętrznej i ciepła woda użytkowa podgrzewana jest w przepływie, nie ma ryzyka powstawania pałeczek Legionella.

 

Zdalna kontrola parametrów

Moduł Wi-Fi to jeden z elementów wyposażenia szwedzkich pomp ciepła serii AWT-R32. Dzięki niemu możliwe jest zdalne przeprowadzenie kontroli parametrów oraz diagnostyki przez autoryzowany serwis. W razie ewentualnych problemów znacząco skraca to czas oczekiwania na przywrócenie prawidłowego funkcjonowania systemu.