Program Czyste Powietrze - PowerOfGreen
16144
page-template-default,page,page-id-16144,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Program Czyste Powietrze

Czyste Powietrze

Dofinansowania pozyskiwane w ramach programu “Czyste powietrze” mają na celu zastąpienie przestarzałych i nieefektywnych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliw stałych, które wciąż stosowane są w zbyt wielu domach jednorodzinnych, a emitowane przez nie substancje przenikają do atmosfery szkodząc środowisku. Beneficjenci programu mogą wykorzystać przyznaną dotację zarówno na zakup i montaż nowoczesnego źródła ciepła, jak i przeprowadzenie związanych z inwestycją prac termomodernizacyjnych budynku.
nieb2

Wszystkie pompy ciepła MAXA I-32, I-290 oraz ENERGY SAVE z serii R32-V6-M spełniają najnowsze wymogi techniczne programu CZYSTE POWIETRZE

i32V5

Wszystkie urządzenia MAXA z serii I-32V5 posiadają certyfikaty potwierdzające klasę energetyczną na poziomie A++ przy temperaturze zasilania 55°C. Wersje I-290 pracujące na czynniku R290 (Propan) posiadają certyfikaty potwierdzające klasę energetyczną na poziomie A++ przy temperaturze zasilania 65°C.

Urządzenia ENERGY SAVE z serii R32-V6-M (Monoblok) oraz wersje 6 i 13 kW z serii Nordic Plus V7 (Split) posiadają certyfikaty potwierdzające klasę energetyczną na poziomie A++ przy temperaturze zasilania 55°C. Wersje 9 i 11 kW (Nordic Plus V7) przy wymienionej temperaturze zachowują klasę energetyczną na poziomie A+.

W Polsce w dużej części za smog odpowiada tzw. “niska emisja” – uwalnianie do atmosfery pyłów i szkodliwych gazów, które wytwarzane są m.in. przy ogrzewaniu domów jednorodzinnych. W wielu przypadkach wymiana źródła ciepła na nowe i bardziej ekologiczne nie eliminuje wszystkich problemów związanych z ogrzewaniem. Wiele domów nie posiada skutecznej izolacji cieplnej, która pozwoliłaby ograniczyć straty energii, a co za tym idzie, zmniejszyć koszty ogrzewania. W związku z tym program “Czyste powietrze” umożliwia nie tylko wymianę źródła ciepła, lecz także przeprowadzenie termomodernizacji w istniejących budynkach.

Warunkiem otrzymania dofinansowania z programu “Czyste powietrze” w przypadku istniejących już domów jest wymiana starego kotła lub pieca na paliwo stałe na odpowiadającą wymaganiom programu pompę ciepła lub inne źródło ciepła spełniające stawiane mu kryteria.