Program Czyste Powietrze - PowerOfGreen
16144
page-template-default,page,page-id-16144,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Program Czyste Powietrze

Czyste Powietrze

Celem programu „Czyste powietrze” jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie towarzyszących temu prac termomodernizacyjnych budynku.
A+++ Logo-pl

Wszystkie pompy ciepła z serii R32-V6-M spełniają najnowsze wymogi techniczne programu CZYSTE POWIETRZE

AWT Monobloc R32 - 3

Wszystkie urządzenia z serii R32-V6-M (Monoblok) oraz wersje 6 i 13 kW z serii Nordic Plus V7 (Split) posiadają certyfikaty potwierdzające klasę energetyczną na poziomie A++ przy temperaturze zasilania 55°C. Wersje 9 i 11 kW (Nordic Plus V7) przy wymienionej temperaturze zachowują klasę energetyczną na poziomie A+.

nieb2

Jednym z głównych powodów problemu smogu w naszym kraju jest tak zwana niska emisja, czyli uwalnianie do atmosfery szkodliwych substancji m. in. z domów jednorodzinnych. Sama wymiana źródła ogrzewania nie jest wystarczająca. Bez odpowiedniej izolacji domu ciepło może szybko przenikać na zewnątrz. Wiele domów w Polsce zostało zbudowanych w czasach, kiedy jeszcze nie stosowano skutecznej izolacji cieplnej, co prowadzi do dużych strat i marnowania energii, a także do wyższych rachunków za ogrzewanie. Dlatego tak ważna jest termomodernizacja domów, która dodatkowo wpłynie na oszczędności w zapotrzebowaniu na ogrzewanie.

Warunek podstawowy

  • Dla budynków istniejących: wymiana starego pieca/kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania Programu.
  • Dla budynków budowanych: zakup i montaż nowego źródła ciepła spełniającego wymagania Programu.

 

Strona źródłowa: http://www.nfosigw.gov.pl