Powietrzna pompa ciepła typu Tower NPT-V7 - PowerOfGreen
15614
page-template-default,page,page-id-15614,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA TYPU TOWER NPT-V7

NPT-V7 – NORDIC PLUS TANK

Źródło energii niezbędnej do ogrzania domu odpowiednie dla każdej lokalizacji? Bez względu na rodzaj gruntu czy dostępność wód gruntowych? Pompa ciepła powietrze/woda serii NPT-V7 NORDIC PLUS TANK to bardzo wydajne rozwiązanie, które pozwoli im skutecznie i tanio ogrzewać lub chłodzić dom, a także podgrzewać wodę użytkową.

Powietrze to zupełnie darmowy, ekologiczny i jednocześnie bardzo dobry nośnik energii łatwy w pozyskaniu bez względu na lokalizację! Jednocześnie pompa ciepła NPT-V7 NORDIC PLUS TANK to kompletna kotłownia ze zintegrowanym zbiornikiem, której moc grzewcza wynosi 6, 9, 11 lub 13 kW.

 

Co jeszcze sprawia, że NPT-V7 NORDIC PLUS TANK to rozwiązanie, które sprawdzi się w Państwa domu?

  • Nowoczesny wygląd
  • Prosty i szybki montaż
  • Sterowanie za pomocą kolorowego, dotykowego sterownika lub z wykorzystaniem modułu Wi-Fi
  • Takie same parametry w opcji SPLIT oraz MONOBLOK
  • Klasa energetyczna A+++/A++
  • Stała wydajność nawet w temperaturze do -25°C
  • Szczytowe źródło ciepła załączane automatycznie
  • Moc grzałki elektrycznej: 0,5 + 3 + 3 kW
  • Zbiornik 250 l bez ryzyka namnażania się bakterii Legionella
  • Parownik pokryty nano powłoką
image_from_NPH_-_Nordic_Plus_V7-1
Nowoczesna kotłownia na niecałym 1m2

Powietrzne pompy ciepła serii NPT-V7 to system przeznaczony do montażu zarówno w nowopowstałych budynkach, jak również w istniejących już obiektach. W ich jednostce wewnętrznej umieszczony został 250 litrowy zbiornik, wymiennik ciepła, pompa cyrkulacyjna, trzy grzałki elektryczne oraz intuicyjny w obsłudze system sterujący, a całość nie zajmuje więcej niż 60 x 65 cm podłogi! Jednocześnie nowoczesny wygląd obudowy oraz zlokalizowanie wszystkich podłączeń na górze sprawia, że urządzenie wygląda bardzo estetycznie bez względu na miejsce instalacji.

 

To zintegrowany system, który pozwala ogrzać lub ochłodzić cały dom, a także podgrzewać wodę użytkową z korzyścią zarówno dla domowego budżetu, jak i środowiska.

Seria stworzona z myślą o pracy także w niskich temperaturach

Zaprojektowane przez szwedzką firmę z myślą o skandynawskich warunkach atmosferycznych, pompy ciepła powietrze/woda serii NPT-V7 doskonale sprawdzają się nawet w bardzo niskich temperaturach. Zastosowane przy ich produkcji rozwiązania umożliwiają ich efektywną pracę nawet przy -25°C!

 

W wersji SPLIT na zewnątrz zlokalizowany jest wyłącznie układ gazowy. Dzięki temu zniszczenie urządzenia w przypadku zaniku prądu na skutek ujemnych temperatur jest praktycznie niemożliwe. Wersja MONOBLOK została natomiast wyposażona w aż trzystopniowe zabezpieczenie wymiennika zewnętrznego przed skutkami mrozu.

Maksymalna oszczędność

Proponowane przez nas pompy ciepła powietrze/woda serii NPT-V7 to urządzenia o klasie energetycznej A+++/A++, w których zastosowana została technika inwerterowa. Moc grzewcza instalacji dopasowywana jest więc do bieżącego zapotrzebowania cieplnego domu lub innego rodzaju budynku, co pozwala zmniejszyć pobór energii elektrycznej do niezbędnego minimum.

 

Intuicyjny sterownik lub zdalna kontrola parametrów

Powietrzne pompy ciepła serii NPT-V7 wyposażone są w prosty w obsłudze, kolorowy sterownik z ekranem dotykowym, jak również moduł Wi-Fi. Moduł Wi-Fi umożliwia zdalną kontrolę parametrów, a także przeprowadzenie profesjonalnej diagnostyki przez autoryzowany serwis od razu po przyjęciu zgłoszenia.

 

Poza tym każdy system wyposażony jest wbudowany sterownik dopasowujący temperaturę wody grzewczej do aktualnych warunków zewnętrznych. Im niższe temperatury panują na zewnątrz, tym wyższa temperatura w obiegu grzewczym. Dzięki wbudowanemu sterownikowi praca całej instalacji jest jeszcze bardziej efektywna i dopasowana do bieżącego zapotrzebowania.

 

Optymalny zbiornik na wodę użytkową

Aby zapewnić Państwu stały dostęp do podgrzewanej przez pompę ciepła wody użytkowej, instalacja wyposażona została w zintegrowany zbiornik o pojemności aż 250 l. Jest to optymalna pojemność dla większości gospodarstw domowych. Jednocześnie podgrzewanie wody w przepływie niweluje ryzyko namnażania się niebezpiecznych dla zdrowia bakterii Legionella.

 

Bezproblemowa instalacja

Powietrzne pompy ciepła serii NPT-V7 to tylko 6 podłączeń – wlot wody zimnej, wylot wody ciepłej, wlot i wylot z obiegu grzewczego, a także dwie rury obiegu chłodniczego. Zlokalizowanie wszystkich tych podłączeń u góry jeszcze bardziej upraszcza montaż systemu. Instalacja nie może być już szybsza i łatwiejsza!