Pompa ciepła powietrze/woda NPH-V7 Nordic Plus Hydrobox - PowerOfGreen
15634
page-template-default,page,page-id-15634,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

POMPA CIEPŁA POWIETRZE/WODA NPH-V7 NORDIC PLUS HYDROBOX

NPH-V7 NORDIC PLUS HYDROBOX

Ekonomiczne i jednocześnie przyjazne środowisku źródło energii do ogrzewania domu oraz wody użytkowej. Pompa ciepła powietrze/woda NPH-V7 NORDIC PLUS HYDROBOX o mocy 6, 9, 11 i 13 kW to instalacja typu SPLIT z inwerterowym kompresorem oraz parownikiem z nano powłoką.

 

Zalety pompy ciepła NPH-V7 NORDIC PLUS HYDROBOX:

  • Klasa energetyczna A+++/A++
  • Praca w temperaturach do -25°C
  • Możliwość obsługi dwóch obiegów grzewczych
  • Automatyczny restart instalacji w przypadku zaniku prądu
  • Kolorowy wyświetlacz dotykowy
  • Moduł Wi-Fi
image_from_NPH_-_Nordic_Plus_V7-1
Pompy ciepła typu SPLIT – co to oznacza?

W ich przypadku najistotniejszy jest fakt, że układ gazowy znajduje się w kompaktowej jednostce zewnętrznej. Doskonale sprawdza się to w mroźnym, skandynawskim klimacie, dlatego też i u nas powietrzna pompa ciepła typu SPLIT bez problemu będzie ogrzewać dom i wodę użytkową przez cały rok. Są one ponadto w mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia w przypadku braków w dostawach prądu.

Kontrola falownika zapewnia natomiast, że instalacja dopasowywać będzie moc grzewczą do bieżącego zapotrzebowania obiektu.

 

Zaoszczędź jeszcze więcej i dodaj ją do istniejącej instalacji grzewczej!

Stary kocioł można użyć jako szczytowe źródło ciepła. Seria NPH-V7 to urządzenia wyjątkowo proste w integracji z istniejącymi już systemami. W razie potrzeby grzałka starego kotła może wspomóc ich pracę.

Sterowanie ciepłem

Instalacje serii V7 zawdzięczają swoją wysoką wydajność m.in. kompletnemu sterowaniu ciepłem opartemu na krzywej grzewczej. Im niższe temperatury panują na zewnątrz, tym wyższa temperatura wody w obiegu. Czynnik grzewczy ma więcj dokładnie taką temperaturę, jaką wymaga aktualnie budynek.

 

Parownik z nano powłoką

Duża ilość powietrza przepływającego przez wymiennik ciepła sprawia, że na wymienniku zewnętrznym powstaje warstwa lodu. Nano powłoka, którą pokryty został parownik, zapobiega jego formowaniu się, co zwiększa efektywność pracy urządzenia. Dodatkowo program odszraniania ES włącza się tylko wtedy, gdy to niezbędne.

 

Moduł Wi-Fi

Dzięki niemu w powietrznych pompach ciepła powietrze/woda serii NPH-V7 możliwa jest nie tylko zdalna kontrola parametrów, lecz także diagnostyka, którą autoryzowany serwis może przeprowadzić bez konieczności przyjazdu.