AWT-V5+ - kompletna kotłownia - pompa ciepła Powietrze/Woda o mocach 9,8; 11,5 oraz 13 kW ze zbiornikiem.

Ekonomiczna i efektywna pompa ciepła powietrze/woda, zaprojektowana na skandynawski rynek.

  • Klasa energetyczna A++
  • 250 litrowy zbiornik bez bakterii Legionella
  • Prosta instalacja
  • 9, 11 lub 13 kW mocy grzewczej z pompy ciepła
  • 1,5 + 3 + 3 kW mocy grzałki elektrycznej
  • Automatycznie załączane szczytowe źródło ciepła
  • Efektywna praca pompy ciepła do -25°C
  • Rozsądna inwestycja + wysoka wydajność = krótki czas zwrotu
  • Nano powłoka parownika
  • Zintegrowane rozwiązanie do ogrzewania/chłodzenia i ciepłej wody użytkowej

Maksymalna elastyczność
Seria AWT-V5+ została zaprojektowana zarówno do nowych jak i wymiany źródła ciepła w już istniejących budynkach. Jest to całościowy system do ogrzewania/ chłodzenia Twojego domu oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Wygląd jednostki wewnętrznej pasuje do nowoczesnych domów i zajmuje tylko 60x65 cm podłogi. Wszystkie podłączenia są zlokalizowane na górze.

2 części - kompletne rozwiązanie
Jednostka wewnętrzna składa się z 250 litrowego zbiornika, systemu sterującego, wymiennika ciepła, pompy cyrkulacyjnej i grzałek elektrycznych - cała kotłownia w jednym. Jednostka zewnętrzna zawiera kompresor, parownik i wentylator. Jednostka zewnętrzna i wewnętrzna jest połączona rurami chłodniczymi.

Na rynek skandynawski
System split oznacza, że tylko układ gazowy zlokalizowany jest na zewnątrz, co jest ważne w mroźnym klimacie. Redukuje to możliwość zniszczenia urządzenia przy zaniku prądu.

Kontrolowana inwerterowo -Klasa energetyczna A++
Dzięki technice inwerterowej, pompa ciepła dopasowuje swoją moc do aktualnego zapotrzebowania cieplnego budynku. Daje znaczące oszczędności w porównaniu do tradycyjnych kontrolerów. 

Kompletna kontrola ciepła
Seria V5+ posiada wbudowany sterownik, który zapewnia zmienną temperaturę wody grzewczej adekwatną do warunków zewnętrznych. Im zimniej na zewnątrz, tym wyższa temperatura dostarczana do obiegu grzewczego.  Funkcja ta zwiększa efektywność, ponieważ pompa ciepła dostarcza dokładnie taką temperaturę jaka jest wymagana przez Twój budynek. 

250 litrowy zbiornik bez bakterii Legionella
Zintegrowany zbiornik ma pojemność 250 litrów i jest podgrzewany przez pompę ciepła. Ciepła woda użytkowa jest podgrzewana w przepływie, co niweluje ryzyko powstania bakterii Legionella. 

Kompletny i prosty w instalacji system 
Jednostka wewnętrzna została zaprojektowana tak, aby wpasowała się do nowoczesnego wystroju i zajmowała mało miejsca. Podłączenia z góry powodują, że instalacja jest prosta i zajmuje mało miejsca. Dodatkowo stylowa jednostka zewnętrzna sprawia, że system jest “kompletny”. Przy normalnej instalacji nie ma potrzeby dodawania innych urządzeń. System ma tylko 6 podłączeń; wlot zimnej wody, wylot ciepłej wody, wylot i wlot z obiegu grzewczego oraz 2 rury obiegu chłodniczego. 

Nie może być prościej!

Ogrzewanie podłogowe lub grzejnikowe 20-65°C 
Pompa ciepła może być montowana zarówno w instalacjach nisko jak i wysokotemperaturowych. Nie ma konieczności przystosowywania obecnej instalacji grzewczej. Musisz jedynie wybrać maksymalną temperaturę, którą system ma zapewnić, reszta jest kontrolowana przez czujnik pokojowy i pogodowy. 

Pobierz kartę katalogową
Pobierz prezentację o AWT-V5+